Na BLOGU: Nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród to miejsce, które nie tylko urzeka swoim wyglądem, ale również pełni ważną rolę w naszym codziennym życiu coraz częściej stając się integralną częścią domów, w których żyjemy.

zestaw ROCCA

1 of 1

zestaw SHARK

1 of 1

Meble ogrodowe są nieodłącznym elementem każdego ogrodu, dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór tych odpowiednich.

Meble ogrodowe powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne.

Materiał i funkcjonalność

W zależności od preferencji, można zdecydować się na zestaw wypoczynkowy składający się z sof i foteli (sprawdź koniecznie nasze zestawy SHARK i ROCCA), stołów i krzeseł czy też bardziej awangardowe meble, takie jak hamaki czy huśtawki (np. RASMUS).

Wszystko zależy od wielkości ogrodu oraz efektu, który chcemy uzyskać.

Wybierając meble ogrodowe, warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich są wykonane.

Na rynku dostępne są meble z tworzyw sztucznych, drewna, metalu, rattanu (naturalnego oraz syntetycznego) czy kamienia. Każdy z tych surowców ma swoje plusy i minusy.

Meble z tworzyw sztucznych są lekkie, łatwe do utrzymania w czystości i odporne na warunki atmosferyczne. Polecamy tutaj np. krzesła K514, K490, K492 czy K491.

Meble z metalu czy kamienia charakteryzują się dodatkowo wysoką trwałością.

Rasmus_front_bok

huśtawka RASMUS

1 of 1
K514_sztaplowanie_2

krzesło K514

1 of 1
K490_sztaplowanie

krzesło K490

1 of 1
K492_sztaplowanie

krzesło K492

1 of 1
K491_sztaplowanie

krzesło K491

1 of 1
INDIANA aranżacja

fotel INDIANA

1 of 1

A może RATTAN?

Natomiast meble z drewna czy rattanu naturalnego są bardziej eleganckie i naturalne w wyglądzie, za to o wiele bardziej wymagające w utrzymaniu (zobacz nasz piękny fotel wypoczynkowy INDIANA).

Warto wspomnieć o materiale, jakim jest rattan syntetyczny, który posiada wszystkie zalety swojego naturalnego poprzednika, takie jak lekkość, wytrzymałość i elastyczność. Dodatkowo, rattan syntetyczny jest wysoce odporny na działanie promieni UV, wilgoć czy przymrozki. W swojej ofercie mamy m.in. super wygodny fotel PINO lub oryginalnie wyglądający fotel OSKAR.

Oskar_front_bok

fotel PINO

1 of 1
Pino_front_bok

fotel OSKAR

1 of 1

Dodatki i aranżacja

Bardzo istotnym elementem wystroju ogrodu są dodatki, takie jak poduszki czy narzuty. To one sprawiają, że meble ogrodowe stają się nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Warto wybierać takie dodatki, które pasują do ogólnego stylu ogrodu oraz kolorystyki mebli.

Jeśli chodzi o aranżację mebli ogrodowych, warto postawić na minimalizm. W nowoczesnym ogrodzie ważne są proste, geometryczne kształty oraz spójna kolorystyka. Meble powinny być ustawione w taki sposób, aby zapewnić komfortowe miejsce do wypoczynku i nie przeszkadzać w korzystaniu z pozostałej części ogrodu.

 

GARDENA 1S_2S_LAW

GARDENA 2S

1 of 3

GARDENA 1S

2 of 3

GARDENA LAW

3 of 3
Whisper_bok_front

fotel WHISPER

1 of 1

Podsumowując:

Meble ogrodowe to nieodłączny element każdego nowoczesnego ogrodu. Warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy na ich odpowiedni dobór, ponieważ to one wpływają na wygodę i estetykę przestrzeni. Wybierając meble ogrodowe, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, materiały, z jakich są wykonane oraz dodatki, które sprawiają, że stają się one nie tylko praktyczne, ale również pięknie wyglądają.

Maria Pyzara

Architekt krajobrazu, projektant wnętrz, kulturoznawca. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 6 lat zaangażowana w tworzenie projektów wnętrzarskich i krajobrazowych – od 3 lat pod szyldem swojej własnej pracowni. Autorka wielu projektów wnętrz i ogrodów prywatnych oraz wnętrz obiektów komercyjnych i usługowych na Podkarpaciu.