Na BLOGU: Obłości, fale i formy amorficzne

W dzisiejszych czasach meblarstwo stało się sztuką, która przekracza granice tradycyjnych form i kształtów. Projektanci i twórcy mebli szukają nowych sposobów wyrażania swojej kreatywności i wnoszenia innowacji do przestrzeni życiowej. Jednym z takich podejść jest eksperymentowanie z obłością, falami i formami amorficznymi.

Obłość, czyli zaokrąglenia i łagodne linie, ma wieloletnią historię w meblarstwie. Dawniej stosowano ją przede wszystkim w klasycznych stylach mebli, gdzie delikatne krzywe linie wyrażały elegancję i harmonię. Jednak obecnie obłość zyskała na popularności także w nowoczesnym meblarstwie.

stół HENDERSON

1 of 2

krzesło K498

2 of 2

krzesło K498

1 of 1

krzesło K507

1 of 1

Projektanci korzystają z tej formy, aby nadać meblom miękkości i przyjemności w dotyku. Bardzo często występują w meblach wypoczynkowych, takich jak fotele czy sofy. Obłe kształty są bardziej ergonomiczne i przynoszą uczucie komfortu, zapewniając użytkownikom wygodę w codziennym użytkowaniu.

Jeśli szukasz wygodnego fotela lub krzesła, to zobacz koniecznie nasze K498 oraz K507, których obłość zachwyca od pierwszego wejrzenia. Być może zainteresują Cię też stoły Henderson, Robinson i Everton z obłymi blatami.

foto_add-19134

stół ROBINSON

1 of 2

krzesło K507

2 of 2
product-3552

stół EVERTON

1 of 1

Falujące linie i kształty

są kolejnym trendem w meblarstwie. Te dynamiczne i płynne formy niosą za sobą energię i ruch. Mogą być stosowane zarówno w meblach o prostych kształtach, jak i w bardziej skomplikowanych kompozycjach.
Faliste wzory nadają meblom unikalny charakter i atrakcyjność wizualną. Równocześnie, mogą one również pomóc w tworzeniu harmonii w przestrzeni, gdyż krzywe linie łagodzą sztywne i proste kształty otoczenia.
Niezwykle atrakcyjnymi wizualnie reprezentantami falistości są fotele Amorinito oraz Britney, a także ławka z pojemnikiem Bliss.

Amonirito_rozowy_detal2

fotel AMORINITO

1 of 1
product-639

fotel AMORINITO

1 of 1
Bliss_front-bok

ławka BLISS

1 of 1
britney_zielony

fotel BRITNEY

1 of 1
foto_add-19942

ława GIZA

1 of 1

Formy amorficzne

czyli formy, które nie mają jednoznacznego zdefiniowanego kształtu geometrycznego, są kolejnym aspektem eksperymentów w meblarstwie. Te nietypowe kształty przekraczają granice tradycyjnych form i wprowadzają meble do świata abstrakcji. Mogą być to meble o nieregularnych kształtach, które przyciągają uwagę i stwarzają unikalne doświadczenie wizualne. Kształty amorficzne umożliwiają twórcom mebli wyrażanie swojej kreatywności i poszukiwanie nietypowych rozwiązań.

Ze swojej strony możemy gorąco polecić wyjątkowy fotel ogrodowy Melody o fikuśnym kształcie, kompozytową ławę Giza, jak również krzesło K496 z zadziornym oparciem.

 

foto_add-20611

fotel MELODY

1 of 1
product-3649

fotel K496

1 of 1

Podsumowując:

Obłość, fale i formy amorficzne w meblarstwie są wynikiem nieustannych poszukiwań projektantów, którzy pragną przekraczać granice i odkrywać nowe możliwości wyrazu. Te elementy nadają meblom nie tylko estetyczny urok, ale także funkcjonalność i komfort. Bez wątpienia przyszłość meblarstwa będzie obfitować w coraz bardziej innowacyjne i niekonwencjonalne kształty, które ożywią przestrzeń życiową i zaspokoją rosnące potrzeby estetyczne i ergonomiczne współczesnych konsumentów.

Maria Pyzara

Architekt krajobrazu, projektant wnętrz, kulturoznawca. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 6 lat zaangażowana w tworzenie projektów wnętrzarskich i krajobrazowych – od 3 lat pod szyldem swojej własnej pracowni. Autorka wielu projektów wnętrz i ogrodów prywatnych oraz wnętrz obiektów komercyjnych i usługowych na Podkarpaciu.