Na BLOGU: Quiet luxury

W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia staje się coraz bardziej intensywne, coraz więcej osób poszukuje w swoich domach miejsca spokoju, harmonii i luksusu. Wnętrza, które emanują elegancją i stylem, ale równocześnie są pełne ciepła i wygody, stały się celem dla wielu miłośników pięknych wnętrz. Quiet luxury, czyli spokojny luksus, to podejście do wystroju wnętrz, które kładzie nacisk na wysoką jakość, trwałość oraz wyjątkowy design, a jednocześnie emanuje spokojem i prostotą.

stół ELEFANTE 1 of 2 krzesło AZUL 2 2 of 2
Henderson_K495_detal2
stół HENDERSON 1 of 2 krzesło K495 2 of 2
stół OSMAN 1 of 2 krzesło K522 2 of 2

Jakość, która mówi sama za siebie

W quiet luxury chodzi o więcej niż tylko o znaczkową markę. Chodzi o to, by rzeczy w naszym otoczeniu były wykonane z dbałością o każdy detal.
W tej filozofii luksusu materiały odgrywają kluczową rolę. Naturalne drewno, kamień, jedwab czy miękka skóra to tylko niektóre z elementów, które można znaleźć w tym podejściu. Te materiały nie tylko dodają elegancji, ale również są trwałe i odporne na upływający czas.
Dzięki nim quiet luxury wyróżnia się nie tylko pod względem wizualnym, ale również pod względem jakości, co czyni je inwestycją na lata.

Styl, który przemawia do wyobraźni

Wnętrza w duchu quiet luxury charakteryzują się minimalistycznym podejściem do dekoracji, gdzie mniej zdecydowanie oznacza więcej.
Przestrzenie są przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, a kolory, choć często stonowane, są dobrane z precyzją, aby wprowadzić harmonię i spokój. Delikatne odcienie beżu, szarości czy pastelowe barwy są często wybierane, aby podkreślić elegancję i stworzyć atmosferę spokoju.

stół CASEMIRO 1 of 2 krzesło K474 2 of 2
patrizio-r_k485-popiel_popiel_detal1
stół PATRIZIO 1 of 2 krzesło K485 2 of 2

ława FLAMINGO

1 of 1

Funkcjonalność i wygoda

Quiet luxury to nie tylko estetyka, ale także praktyczność i funkcjonalność. Wnętrza utrzymane w tym stylu są nie tylko piękne, ale również komfortowe i dostosowane do potrzeb mieszkańców. Meble są projektowane z myślą o ergonomicznym ułożeniu ciała, a każdy element wyposażenia pełni swoją funkcję. W tej filozofii wnętrza są miejscem, gdzie design i użytkowość idą w parze, tworząc harmonijną przestrzeń do życia.

łóżko CASSIDY 1 of 1
brasil-popiel_a
fotel BRASIL 1 of 1
b-46_a
biurko B46 1 of 2 krzesło K478 2 of 2
fotel CHILLOUT 1 of 1

Podsumowując:

Nowoczesna reinterpretacja klasyki w meblarstwie to fascynujące pole eksperymentów, gdzie tradycyjne formy łączą się z nowatorskimi pomysłami. To świeże spojrzenie na klasyczne elementy, które dodaje wnętrzom niezapomnianego charakteru, jednocześnie pozwalając na wyrażenie osobistego stylu i kreatywności.

Maria Pyzara

Architekt krajobrazu, projektant wnętrz, kulturoznawca. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 6 lat zaangażowana w tworzenie projektów wnętrzarskich i krajobrazowych – od 3 lat pod szyldem swojej własnej pracowni. Autorka wielu projektów wnętrz i ogrodów prywatnych oraz wnętrz obiektów komercyjnych i usługowych na Podkarpaciu.