Na BLOGU: Stoliki pomocniki

Stoliki kawowe, ławy i tzw. stoliki – pomocniki są nie tylko funkcjonalnymi elementami wyposażenia wnętrz, ale również stylowymi dodatkami, które mogą nadać pomieszczeniu unikalnego charakteru.

Wybór odpowiedniego stolika może mieć znaczący wpływ na wygląd i ergonomiczność przestrzeni, dlatego warto zwrócić uwagę na różnorodne rodzaje, funkcjonalności oraz stylowe aspekty tych mebli.

Właściwy wybór stolika zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika oraz od charakteru i rozmiaru pomieszczenia, w którym będzie się znajdować.
W naszej ofercie posiadamy ogromny wybór ław oraz stolików.

Przyjrzyjmy się im bliżej.

ława TRIBECA

1 of 1

ława TRIBECA

1 of 1

ława GENESIS

1 of 1

ława CECILIA

1 of 1

Nieduże, ale funkcjonalne

Stoliki kawowe to meble, które umieszcza się zwykle w salonie przed sofą lub fotelami.

Służą nie tylko jako miejsce do postawienia filiżanki kawy lub herbaty, ale także jako platforma dla dekoracji
takich jak książki, wazonik z kwiatami czy inne ozdobne akcesoria.

Stoliki te wykonane są z różnorodnych materiałów oraz występują w różnych kształtach i kolorach.

Szczególnie elegancko prezentują się nasze okrągłe stoliki kawowe z ceramicznymi blatami o różnym wybarwieniu, jak np. GENESIS, TRIBECA, SCALITA, MORENA czy CECILIA w dwóch wariantach.

Polecamy również stoliki wykonane z okleinowanej płyty MDF – MONOLIT w kolorze białego lub czarnego marmuru oraz REYNA w naturalnym dębowym kolorze, która idealnie wpasuje się w pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim lub boho.

Materiał i funkcjonalność

Ciekawym rozwiązaniem są komplety składające się z dwóch stolików, mniejszego i większego, gdzie jeden możemy schować pod drugim i wyciągnąć w zależności od potrzeb. Stoliki te posiadają stalowy stelaż, natomiast blaty wykonane są ze szkła, płyty MDF, a nawet rattanu.

Zobacz koniecznie zestawy MERCURY 2, OREO, PAOLA oraz GARMINA. Jeśli o kompletach mowa, to nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowym zestawie FOLLA w kolorze czarnym lub białym.

Niektóre stoliki kawowe posiadają półki lub szuflady, które umożliwiają przechowywanie gazet, pilotów, czy innych drobnych przedmiotów.

Spośród naszych nowości tę funkcjonalność posiada stolik NEA KWADRAT z pojemną szufladą pod blatem oraz okrągły stolik DAKOTA ze szklanym blatem i półką z plecionki wiedeńskiej, wykonanej z rattanu syntetycznego.

Nasze stoliki kawowe wykonane są w różnych stylach, od nowoczesnych po rustykalne, co umożliwia dopasowanie ich do każdego wystroju wnętrza.

ława MORENA

1 of 1

ława SCALITA

1 of 1
Monolit_bialy_a

ława MONOLIT

1 of 1
Giza_a2

ława GIZA

1 of 1
Fara_a2

ława FARA

1 of 1
Mercury_2_a

ława MERCURY

1 of 1
Oreo_orzechowy_a

ława OREO

1 of 1
Nea_kwadrat_bialy_o

ława NEA KWADRAT

1 of 1
Dakota_front_bok_a

ława DAKOTA

1 of 1
Ramona_a

ława RAMONA

1 of 1
AURORA_N

ława AURORA

1 of 1
Asensio LAW-1_

ława ASSENSIO

1 of 1

A może coś większego?

Ławy to większe stoliki, które zazwyczaj znajdują się w centralnej części salonu lub przed dużą sofą.

Ich charakterystyczną cechą jest dłuższy kształt, który zapewnia większą powierzchnię użytkową. Ławy są doskonałe do wykorzystania jako miejsce do serwowania przekąsek podczas przyjęć lub jako dodatkowa przestrzeń do pracy. Często posiadają półki lub szuflady, co zwiększa ich funkcjonalność. Ławy mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, szkło, metal czy kamień, co daje szeroki wybór w zakresie stylu i wyglądu.

W naszej ofercie, ławą o najbardziej klasycznym kształcie jest ława RAMONA. Jej prostokątny blat został wykonany ze spieku kwarcowego w kolorze czarnego marmuru, nogi zaś ze stali malowanej proszkowo na czarny kolor. Ława jest prosta, ale bardzo nowoczesna.

Zupełnie inna jest ława AURORA, wykonana ze stali nierdzewnej i szkła. Mebel ten, ze względu na swój blask, świetnie wpasuje się we wnętrza urządzone w stylu glamour. Ława wyposażona jest w dodatkową półkę, która zwiększa jej funkcjonalność.

Kolejne dwie ławy – z kolekcji ASENSIO oraz BULLET, dzięki osadzeniu ich na wysokich nóżkach są bardzo eleganckie w wyglądzie. Dzięki nóżkom, możemy również bez problemu zadbać o czystość pod meblem. Obie ławy posiadają dodatkową półkę pod całą powierzchnią blatu, co czyni je jeszcze bardziej praktycznymi i funkcjonalnymi.

Ławy te świetnie wpasują się we wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu.

Stoliki pomocniki

Te niewielkie stoliki są doskonałymi towarzyszami w salonie lub sypialni.

Ich główną funkcją jest zapewnienie dodatkowej przestrzeni do wygodnego umieszczenia przedmiotów codziennego użytku, takich jak książka, pilot do telewizora czy kubek z napojem. Ich blaty są niewielkich rozmiarów. Stoliki te są nieduże, dzięki czemu możemy je łatwo przenieść lub odstawić, kiedy nie są nam aktualnie potrzebne.

Typowym stolikiem-pomocnikiem w naszej ofercie jest DELPHI, na którego maleńkim blacie zmieścimy co najwyżej dwie filiżanki kawy lub książkę. Jego kształt pozwala na wygodne „dostawienie” go do kanapy lub fotela. Jest jednocześnie bardzo stylowy i elegancki w wyglądzie.

Stolik FLORA to świetne uzupełnienie salonu lub sypialni w stylu skandynawskim lub boho.
Jego stelaż wykonany jest z bambusa, a blat ze szkła. Dodatkowo, ozdobiony został plecionką wiedeńską z naturalnego rattanu.
Stolik ten jest niesamowicie urokliwy.

Ostatnią propozycją są stoliki HARISSA w czterech kombinacjach kolorystycznych. Metalowy stelaż w kolorze czarnym lub złotym możemy zestawić z blatem w kolorze białego lub czarnego marmuru. Blat o średnicy ok. 40 cm pozwoli na pomieszczenie większej ilości przedmiotów. Ze względu na swoje wymiary, stolik ten może również pełnić funkcję niedużego stolika kawowego.

Delphi_front_bok_a

ława DELPHI

1 of 1
Flora_front_bok_a

ława FLORA

1 of 1

Podsumowując:

Niezależnie od wybranego rodzaju stolika, warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Przy wyborze stolika należy zastanowić się, czy dodatkowa przestrzeń do przechowywania jest nam potrzebna, czy preferujemy prostą konstrukcję czy bardziej ozdobne detale. Istotne jest również dopasowanie stylu stolika do reszty wystroju wnętrza.
Czy to nowoczesny minimalistyczny salon, rustykalna sypialnia czy elegancki klasyczny salon, wybór stolika powinien być spójny z całością.
Stoliki kawowe, ławy i stoliki – pomocniki to nieodłączny element wyposażenia wnętrz. Ich różnorodność rodzajów, funkcjonalności i stylów pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji i potrzeb. Warto więc poświęcić czas na dokładne rozważenie różnych opcji, aby wybrać stolik, który nie tylko będzie praktyczny, ale także wpisze się w charakter i styl, w jakim urządzamy nasz dom.

Maria Pyzara

Architekt krajobrazu, projektant wnętrz, kulturoznawca. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 6 lat zaangażowana w tworzenie projektów wnętrzarskich i krajobrazowych – od 3 lat pod szyldem swojej własnej pracowni. Autorka wielu projektów wnętrz i ogrodów prywatnych oraz wnętrz obiektów komercyjnych i usługowych na Podkarpaciu.